سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ از تنوع زیادی در بازار برخوردار است ولی در انتخاب سایبان پارکینگ باید به یکسری موارد مهم دقت کرد. از جمله این موارد می توان به جنس مواد اولیه ساخته شده سایبان پارکینگ باید دقت خاص نمود. با توجه به اینکه سایبان پارکینگ خیلی در معرض نور آفتاب قرار دارد باید از پارچه های سایبان مقاوم تری استفاده نمود تا از پوسیدگی آن در طول مدت زمان جلوگیری شود.

پوسیدگی سایبان های پارکینگ از مشکلات عمده ای هستند که بعد از چند سال از نصب آن گریبانگیر صاحب آن می شود. شرکت سبک سبک  برای اینکه بتواند از این مورد جلوگیری کند خود را متعهد ساخته است تا از پارچه های مقاوم و یا مواد اولیه مقاوم در ساخت سایبان پارکینگ استفده کند.

برای اینکه بتوانید بهترین سایپان پارگینگ را انتخاب کنید می توانید از مشاورین ما برای انتخاب بهتر استفاده کنید. کافیست با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید تا کاتالوگ مربوط به سایبان برای شما ارسال شود. شرکت سبک سبک مفتخر است که بهترین سایبان های پارکینگ را برای شما بسازد.

می توانید نمونه کار های سایبان پارکینگ را در صفحه مربوطه ملاحظه فرمایید.

 

درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو:

در پاییز نسبت به ماه های گرم تر سال بیشتر احساس کسل بودن و بی حالی می کنیم. به هر حال، میزان تابش نور در ماه های پاییز کمتر است و سطح انرژی انسان مقداری کاهش می یابد. همه آنچه نیاز دارید دراز کشیدن زیر نور آفتاب، کتاب خواندن، چند تا عود، و یک همنشینی خوب در پاییز است. اما اگر از سایبان ثابت استفاده کرده باشید، شش ماه از سال محیط خارجی خانه شما بی استفاده خواهد بود. درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو هم ممکن است.

لذت بردن از هوای باز زیر سایبان:

خوشبختانه راه های زیادی برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی وجود دارد. به نفس کشیدن در هوای باز و لذت بردن از نور خورشید زیر سایبان تراس با یک لیوان چای فکر کنید.

استفاده از سایبان تاشو در حیاط به شما این امکان را می دهد که در روزهای سرد سال نیز بتوانید از نور خورشید لذت ببرید.

درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو:

در طول پاییز باید سعی کنید تا جایی که می توانید اوقات خود را در خارج از خانه صرف کنید. سایبان تاشو می تواند از این نظر به شما کمک کند. سایبان های معمولی به دلیل ثابت بودن مقداری از نور خورشید را از شما دریغ می کنند. با استفاده از سایبان تاشو می توانید هر زمان که مایل بودید از گرمای هوا لذت ببرید. برای درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو می توانید از پارچه های طرح دار و تزئینات استفاده کنید. با استفاده از نورپردازی سایبان می توانید بعد از غروب هم اوقات خوبی در هوای باز داشته باشید. بدین ترتیب می توانید تا آخرین لحظه های تابش نور خورشید از هوای بیرون لذت ببرید.

پاییز صحنه های زیبایی همراه با خود خلق می کند. پر از رنگ و نور است. با خرید یک سایبان مناسب بر اساس نیازهای خود می توانید در تمام طول سال بهترین استفاده را از آن داشته باشید و از محیط خارج از خانه لذت بیشتری ببرید.

منبع:

brustor

انواع پارچه سایبان

انواع پارچه سایبان: انتخاب بهترین گزینه برای شما

تفاوتی ندارد برای حیاط خلوت خود به سایبان نیاز دارید یا می خواهید جلوی مغازه خود را به فضایی برای نشستن مشتری ها اختصاص دهید، یک سایبان مناسب می تواند فضای ایجاد شده را تغییر دهد. با بررسی انواع پارچه سایبان می توانید فضای دلخواه خود را تکمیل کنید.

انواع پارچه سایبان:

پنبه:

پیش از این، پنبه گزینه محبوبی برای پوشش سایبان بود. به طور کلی، این پارچه نسبت به سایر مواد تنفس پذیرتر است و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد. با این حال، این نوع پارچه ضد آب نیست. بنابراین یا باید با مواد مخصوص آن را دائما ضد آب کنید یا با بارش باران به سرعت زیر آن خیس خواهید شد. بنابراین این جنس پارچه بیشتر مناسب مناطق گرم و خشک است.

پارچه سایبان

اکریلیک:

دوام پارچه اکریلیک در بین سایر انواع پارچه سایبان بیشتر است. این پارچه به راحتی دچار رنگ پریدگی نمی شود و فرسوده نمی شود. اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید یا سایبان شما دائما در معرض مواد شیمیایی قرار دارد، مناسب ترین پارچه برای سایبان برای شما همین است. البته بزرگ ترین عیب این گزینه هزینه بالای آن است. با این حال، فراموش نکنید که هزینه ساخت سایبان همیشه به طراحی و سایز سایبان نیز بستگی دارد.

پلی استر:

پلی استر چیزی بین پنبه و اکریلیک است. این پارچه به اندازه اکریلیک دوام ندارد، اما تا حدی تنفس پذیر است. این نوع پارچه برای سایبان در سال های اخیر محبوب تر شده است.

پلی استر با پوشش وینیل:

پلی استر با پوشش وینیل گزینه خوبی برای زندگی در آب و هوای مرطوب است. این ماده به دلیل پوشش وینیل در برابر کپک، آتش و آب مقاوم است. به علاوه، تا حدی ورود اشعه UV را به خانه و ساختمان محدود می کند. بنابراین می تواند از مبلمان و فرش های شما در برابر نور خورشید محافظت کند. این پارچه به راحتی پاره نمی شود و شفاف تر از اکریلیک است.

پارچه سایبان پارکینگ

پلی استر با پوشش اکریلیک:

پلی استر پوشش داده شده با اکریلیک مزایای مشابهی با سایبان های اکریلیک دارد. این پارچه مقاوم در برابر کشش و پارگی، ضد آب نیز هست. بنابراین گزینه خوبی برای آب و هوای بارانی و گرمسیری است. با این حال، این ماده به اندازه پلی استر با پوشش وینیل در برابر آب یا آتش مقاوم نیست.

بهتر است انتخاب پارچه را به مشاوران تیم ما بسپارید. ما با بررسی بودجه مالی، شرایط آب و هوایی منطقه و طرح مورد نظر شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

منبع:

yellowpages

دلایل نرده کشی باغ و محوطه سازی

نصب نرده یا حصار دور سبزی ها و گل ها جذاب و بسیار کاربردی است. با این کار ضمن ایجاد مرزهای مشخص و محوطه سازی می توانید، از ورود حیوانات مزاحم نیز پیشگیری کنید. در ادامه با دلایل نرده کشی باغ آشنا می شویم.

دلایل نرده کشی باغ:

سنگ هایی که دور محوطه گل یا سبزی کاری شده قرار می دهید، می توانند به زیبایی باغ شما بیافزایند. با استفاده از سنگ های مسطح می توانید یک مسیر پیاده راه کاربردی هم داشته باشید.

حصار کشی دور باغ تنها با استفاده از چوب، فلز یا پی وی سی میسر نمی شود. برای این کار حتی می توانید از گل ها نیز بهره بگیرید. کاشت گل های خاصی دور گل های باغ می تواند محوطه باغ را تعریف و به آن ساختار خاصی ببخشد. از رنگ های تند و تیز استفاده کنید تا آنها را از سایر گل ها مجزا کنید.

هر باغی به هرس و نگهداری نیاز دارد. اغلب باغداران به صورت مرتب باغ خود را چمن زنی می کنند. نصب نرده دور گل ها از هر جنسی که باشد، می تواند مانع از بریده شدن سهوی گل ها توسط چمن زن شود. در نتیجه برای هرس کردن علف های هرز مرز مشخصی خواهید داشت.

اندازه گیری صحیح و دقیق تر در باغ از دیگر دلایل نرده کشی باغ است. مشخص کردن مرز کاشت، در هنگام محاسبه میزان کوددهی، مالچ پاشی و دیگر موادی که باید به باغ خود بیافزایید، به کمک شما می آید. در عین حال، به دلیل وجود مرزهای مشخص می توانید در مورد تعداد دقیق گل ها یا سبزیجات مورد نیاز تصمیم گیری کنید.

باغداری برای برداشت محصول انجام می گیرد. بنابراین باید از محصول خود مراقبت کنید. دور کردن حیوانات به خصوص مرغ ها و گربه ها از دیگر دلایل نرده کشی باغ است. بدین ترتیب محصولات شما از گزند آنها به دور خواهد ماند. برای دور کردن حیواناتی مانند روباه و سگ به نرده ها و حصارهای خاصی نیاز است که در این مورد بهتر است با شرکت سازنده مشورت کنید. نوع حیواناتی را که در اطراف محل زندگی شما زندگی می کنند به آنها اطلاع دهید تا در انتخاب نرده مناسب به شما کمک کنند.

امنیت نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی انسان دارد. در صورتی که در محوطه ای دور از سایر انسان ها زندگی می کنید، ممکن است استفاده از نرده های برقی خاص لازم باشد. پیش از استفاده از این مدل نرده، مقررات شهرداری منطقه خود را بررسی کنید.

منبع:

doityourself

تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب:

احتمالا به دنبال خرید یک سایبان برای باغ یا حیاط خود هستید، اما نمی دانید کدام پارچه برای هدف شما مناسب تر است. باید سایبان ضد آب بخرید یا سایبان مقاوم در برابر آب؟ اصلا تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب در چیست؟ دانستن پاسخ این سوالات اهمیت زیادی دارد. به یاد داشته باشید که خرید یک سایبان مناسب با آب و هوای شما می تواند از هزینه های بیشتر در آینده پیشگیری کند.

تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب:

پارچه سایبان ضد آب:

پارچه های ضد آب به نحوی طراحی شده اند که آب نتواند وارد آن شود. مثال خوبی از این نوع پارچه، پارچه سایبان متورق مانند پارچه اکریلیک است. اگر در محلی زندگی می کنید که میزان بارندگی در آن زیاد است، می توانید از این نوع پارچه برای سایبان خود استفاده کنید.

پارچه مقاوم در برابر آب:

پارچه های مقاوم در برابر آب نوعی از پارچه هستند که می توانند از شما در برابر آب محافظت کنند اما توانایی خود را با گذشت زمان از دست می دهند. بنابراین برای حفظ قابلیت خود باید دائما با مواد مقاوم در برابر آب پوشش داده شوند. معمولا این نوع پارچه سال ها عمر دارد. زمانی که متوجه شدید دیگر پارچه شما قابلیت حفاظت در برابر آب را ندارد، با متخصصان شرکت سایبان سازی تماس بگیرید. با پوشش دهی مجدد پارچه با مواد خاص قابلیت مقاومت آن در برابر آب حفظ می شود.

توجه به آب و هوای محل زندگی:

انتخاب سایبان به نوع آب و هوای محل زندگی شما بستگی دارد. برای انتخاب بهترین گزینه، نیازهای خود را با ما در میان بگذارید. شاید بهتر باشد از سایبان هایی به غیر از پارچه استفاده کنید. سایبان از مواد زیادی از آلومینیوم گرفته تا PVC ساخته می شوند و هر یک بسته به آب و هوا دارای مزایا و معایب خود هستند.

تیم مشاوران ما به دنبال ارائه بهترین خدمات به شما هستند.

منبع:

carrollawning

پیشینه استفاده از سایبان در جهان

سایبان نوعی پوشش است که عموما از پارچه ساخته شده و برای ایجاد سایه در فضای باز در تابستان و جلوگیری از خیس شدن زیر باران استفاه می شود. این پوشش روی فضای باز، معمولا جلوی پنجره ها، درب و ایوان کشیده می شود. پیشینه استفاده از سایبان به چه روزهایی باز می گردد؟

پیشینه استفاده از سایبان:

امروزه سایبان های زیبایی را در اشکال و رنگ های مختلف جلوی محل کسب بسیاری از مشاغل می بینیم که لوگو و شعار شرکت را روی خود دارند. اما پیشینه استفاده از سایبان به قرن های دور می رسد. تاریخ نشان می دهد که انواعی از سایبان در سوریه و مصر باستان استفاده می شدند. در این زمان از سایبان تقریبا برای هر چیزی استفاده می شد، از خیمه های کوچک تا استادیوم های بزرگ.

گفته می شود که امپراطوری روم باستان مخترع سایبان تاشو بوده است. هر چند که در ابتدا از سایبان تنها برای مقاصد خانگی استفاده می شد، اما در اواسط ۱۸۰۰ از این پوشش برای کسب و کارها نیز استفاده شد. دیگر دیدن آنها جلوی مغازه ها عادی گردید. جذب مشتری با این روش در عین دور ماندن از گرما و باران آسان تر است.

در آن زمان بیشتر سایبان ها از کرباس ساخته می شدند، اما با پیشرفت جامعه و تکنولوژی امروزه سایبان های چشم گیر و با کیفیت در هر جایی دیده می شوند. در دوره انقلاب صنعتی، روش های متنوعی برای تولید سایبان به کار گرفته شد. سایبان های کرباسی ساده با سایبان های ساخته شده از پلی استر، آکریلیک، وینیل، فایبرگلاس و آلومینیوم جایگزین شدند که دوام و مقاومت بیشتری داشتند و به نگهداری کمتری نیاز داشتند.

سایبان تاشو در ۱۹۰۰ رایج گردید. این نوع سایبان راحتی و آسایش بیشتری را برای افراد به همراه داشت. در این نوع سایبان از سیستم چرخ و قرقره ساده استفاده می شود تا در زمان و انرژی صرفه جویی شود.

امروزه دیگر کاربری سایبان ها تک بعدی نیست. از این روش نه تنها برای ایجاد سایه، بلکه به عنوان ابزاری برای نمود هنری و تبلیغ بهره گرفته می شود. گزینه های مختلف طراحی و رنگ باعث بهبود ظاهر نمای ساختمان می شوند.

در خانه های مدرن نیز استفاده از سایبان مزایای زیادی به همراه دارد. کاهش هزینه ها، بهبود نمای خانه، پیشگیری از خراب شدن مبلمان فضای باز، پیشگیری از تخریب چارچوب در و پنجره و استفاده بهینه از فضای باز از مزایای استفاده از سایبان است.

استفاده از سایبان روش فوق العاده ای برای لذت بردن از فضای باز بدون نیاز به نگرانی از گرما و باران است.

منبع:

eclipseawning

خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

خنک کردن اتاق های رو به آفتاب به ترکیبی از طراحی و عناصر کاربردی نیاز دارند. عناصری مانند پرده، سایبان، مبلمان رنگ روشن می توانند تاثیر نور خورشید را بر دمای داخلی کاهش دهند و فضای راحتی برای ساکنان خانه فراهم کنند. کاهش انرژی دریافتی در خانه در قبض ماه های بعد خود را نشان می دهد.

روش های خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

پنجره:

یک پنجره استاندارد دو جداره حدودا نیمی از گرمای خورشید را مسدود می کند. این پنجره ها با بهره وری بالا و بدون کاهش نور دریافتی می توانند تا حد زیادی از ورود گرما جلوگیری کنند.

کرکره و پرده:

استفاده از کرکره و پرده روی پنجره می تواند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کند و اتاق را خنک تر کند. کرکره های قابل تنظیم به شما این اجازه را می دهند که میزان ورود نور خورشید را تنظیم کنید. کرکره های رولی نیز همین کارایی را دارند.

سایبان:

سایبان ثابت یا تاشو می توانند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنند، در حالی که می توانید از پنجره نمای خوبی داشته باشید و نور کافی دریافت کنید. بدین ترتیب می توانید برای تبادل هوا پنجره را باز بگذارید و نگرانی برای تابش نور مستقیم خورشید نداشته باشید.

گیاهان:

کاشت درختان و دیگر گیاهان در نزدیکی پنجره باعث ایجاد سایه ای مطلوب و کاهش گرمای مستقیم خورشید می شود. گیاهان پهن برگ و درختان همیشه بهار بهترین گزینه ممکن هستند. گردش هوای خانه نیز خنک تر خواهد بود.

نورپردازی:

در صورتی که اتاق شما نور زیادی دریافت می کند و در بیشتر ساعات روز روشن است، پس نیازی به لامپ هایی با گرمایش بالا نیست. خاموش کردن چراغ ها باعث کاهش نیاز به کارکرد بیش از حد وسایل گرمایشی می شود. بدین ترتیب می توانید اتاق خنک تری داشته باشید و در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید.

پنکه:

پنکه های سقفی با کشیدن هوای خنک به سمت سقف که در آن جا هوای گرم جمع شده است، به بهتر شدن هوای اتاق کمک می کنند.

رطوبت:

هوای مرطوب باعث می شود که اتاق گرم تر به نظر برسد. با کاهش رطوبت هوای اتاق با استفاده از دستگاه رطوبت گیر می توانید دمای اتاق را کاهش دهید. نگهداری از گیاهان در اتاق نیز به کنترل سطح رطوبت کمک می کند. از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش سطح رطوبت می شوند مانند شستشوی لباس ها در خانه و گرفتن دوش های آب گرم طولانی در روزهای گرم سال خودداری کنید.

منبع:

homeguides.sfgate

پیشگیری از آفتاب سوختگی با سایبان:

هوا در حال گرم شدن است و روزها طولانی تر می شوند. اگر دوست دارید روزهای گرم تابستانی را روی ایوان یا در حیاط بگذرانید، باید مراقب سوختگی پوست خود باشید. استفاده از کرم ضد آفتاب کافی نیست. در کنار کرم ضد آفتاب، پیشگیری از آفتاب سوختگی با سایبان به شما اطمینان خاطر بیشتری می دهد.

وقتی بالاخره زمان آن می رسد که آخر هفته در آرامش کامل به بالش ها تکیه بزنید و از هوای باز لذت ببرید، نگرانی در مورد تجدید کرم ضد آفتاب چندان هم جالب نیست. در اینجاست که پیشگیری از آفتاب سوختگی با سایبان به کار می آید. یک سایبان تاشو بهترین گزینه برای این کار است. بسته به آب و هوا و نوع فعالیت می توانید از آن در حالت های باز، نیمه بسته و بسته استفاده کنید.

پیشگیری از آفتاب سوختگی با سایبان:

اگر می خواهید در گرمای روز بیرون بنشینید و یک نوشیدنی خنک بنوشید یا فقط می خواهید بازی بچه ها را ببینید و دچار آفتاب سوختگی هم نشوید، سایبان می تواند بهترین پوشش را برای شما ایجاد کند. با اینکه هوا همچنان گرم است، اما نیازی نیست نگران اشعه های خطرناک خورشید باشید.

پزشکان توصیه می کنند هر بار که می خواهید در برابر نور مستقیم خورشید قرار بگیرید، از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. این کار از نفوذ اشعه UV و ایجاد عوارض خطرناک در پوست و آفتاب سوختگی های دردناک پیشگیری می کند. چنین خطراتی مانع از استفاده از فضای باز باغ یا خانه در روزهای گرم سال می شود.

یک سایبان مناسب و بزرگ نه تنها فضای قابل استفاده زندگی شما را افزایش می دهد بلکه کیفیت صرف زمان در بیرون از منزل را نیز بهبود می دهد. در این شرایط سایبان ها بهترین محصول برای شما و ایمنی شما هستند. سایه طبیعی ترین، اصیل ترین و راحت ترین شیوه برای پرهیز از آفتاب سوختگی است.

منبع:

jansawnings

تاثیر زاویه پنجره در دمای خانه:

عوامل زیادی بر دمای خانه تاثیر می گذارد اما چیزی که نمی توان از آن صرفه نظر کرد تاثیر زاویه پنجره در دمای خانه است. اینکه نور خورشید از هر زاویه ای وارد خانه شود، عالی است؛ اما می تواند موجب گرم شدن دمای داخلی خانه شود. در طول تابستان کولر باید بیشتر کار کند تا دمای خانه در درجه مطلوب حفظ شود.

گرم ترین زوایای پنجره:

قرارگیری پنجره ها رو به جنوب باعث افزایش گرمای خانه می شود. پنجره هایی که در سمت شرق و غرب نیز قرار دارند، باعث افزایش دمای خانه در اوایل صبح و اواخر عصر می شوند. حتما شما هم نور خورشید را دوست دارید، اما هزینه آن را باید روی قبض برق خود پرداخت کنید.

تاثیر زاویه پنجره در دمای خانه:

قرارگیری پنجره ها در جهت شمال باعث ورود کمترین میزان نور خورشید به خانه در تمام طول سال می شود. در نتیجه ساخت پنجره های قدی بزرگ در این زاویه برای سالن پذیرایی مناسب است. از آنجا که باید در تمام طول سال در این نقطه از خانه راحتی و آسایش داشته باشد، این زاویه پنجره می تواند دما را در یک درجه خاص حفظ کند.

برای جاهایی مثل آشپزخانه، وجود اجاق گاز و فر به خودی خود دما را گرم تر از سایر نواحی خانه می کند. بنابراین قرارگیری پنجره ها در جهت جنوب و افزایش چند درجه ای دما مشکل را از این نظر حادتر نخواهد کرد.

راه حل مشکل:

اگر پیش از این به تاثیر زاویه پنجره در دمای خانه توجه نداشته اید و پنجره های خانه شما در جهت مناسبی نصب نشده اند، باز هم کارهای زیادی برای خنثی کردن این اثر می توانید انجام دهید.

با کاشت درختان بزرگ و سایه دار و خرید یک سایبان بزرگ یا سایبان هایی که پشت پنجره نصب می شوند، می توانید میزان ورود اشعه خورشید به داخل خانه را کاهش دهید. نصب سایبان روی پنجره، علاوه بر کاهش دمای خانه، از مزیت بهبود نمای خانه نیز برخوردار است.

اگر مایل به دریافت نور خورشید در برخی روزهای سال هستید، با نصب سایبان تاشو و به خصوص مدل های برقی می توانید به راحتی هر زمان که مایل بودید از گرمای طبیعی خورشید بهره مند شوید.

تفاوت دمای خانه در نقطه پوشش داده شده و نقطه ای که در معرض نور شدید خورشید قرار دارد، بسیار قابل توجه است. با نصب سایبان می توانید علاوه بر راحتی بیشتر، در هزینه های قبوض پرداختی خود نیز صرفه جویی کنید.

منبع:

azsunblock

اصول معماری برای کاهش دمای خانه:

در حالی که بسیاری از افراد برای خنک کردن خانه به کولر و پنکه تکیه می کنند، به کار بردن اصول معماری برای کاهش دمای خانه می تواند در ماه های گرم سال به کمک شما بیاید. استراتژی های طراحی برای خنک کردن خانه می توانند به عنوان جایگزین سیستم های خنک کننده به کار روند.

اصول معماری برای کاهش دمای خانه:

طراحی تهویه طبیعی:

برای خنک کردن خانه، معماران باید جریان باد منطقه را به سمت خانه در نظر بگیرند تا بتوانند موقعیت پنجره و فضاهای خارجی خانه را به صورت موثرتر طراحی کنند. آگاهی از جریان طبیعی هوا در منطقه می تواند به طراحان در تعیین بهتر محل ایوان، بالکن، پنجره ها و درهای ورودی کمک کند تا ورود جریان خنک هوا در تابستان تسهیل شود. برای مثال، پنجره های بزرگ باید رو به روی یکدیگر قرار گیرند تا ورود و خروج هوا به راحتی صورت گیرد.

مسدود کردن نور خورشید:

علاوه بر آگاهی از جریان طبیعی باد، معماران باید گرمای خورشید را نیز در نظر گیرند. کاهش تابش یا مسدود کردن نور خورشید با در نظر گرفتن نصب یک سایبان بر روی فضاهای باز، پنجره ها و مسیرهای ورودی می تواند دمای داخلی خانه را تا حد زیادی کاهش دهد. در صورتی که پنجره های شیشه ای بزرگی در نقطه ای با تابش مستقیم نور خورشید تعبیه شوند، باید در آنها از روش های مسدود سازی نور خورشید مانند سایبان تاشو بهره گیری شود. در عین حال، کاشت درختان و بوته ها نیز از دیگر روش های کاهش دما، تامین رطوبت لازم و ایجاد سایه در ماه های گرم سال است.

مصالح کاهش دما:

علاوه بر معماری خارجی، استفاده از مصالح مناسب در ساخت فضاهای داخلی نیز از دیگر اصول معماری برای کاهش دمای خانه است. در مناطقی با آب و هوای گرم و خشک، که در آن دمای خارجی می تواند تا حد زیادی بالا رود، استفاده از مصالح کاهش دهنده دما ضروری است. مصالح سنگین و متراکم مانند بتون، سنگ و خشت خام گرما را در طول روز می گیرند و در عصر به آرامی آزاد می کنند. استفاده از کف بتنی در این مناطق به کاهش دمای داخل خانه در گرمای روز کمک می کند.

بنابراین پیش از تکیه کامل به روش های الکتریکی، بهتر است خانه ای را خریداری کنید که در معماری آن از اصول صحیح ساخت و ساز استفاده شده است. امروزه طراحی سازگار با طبیعت بیشتر مد نظر قرار گرفته است و طراحی متناسب با بهره وری انرژی اهمیت بیشتری یافته است.

منبع:

sophersparn