افزایش طول عمر سایبان: نکات مهم

سایبان جدیدی خریده اید اما نگران طول عمر آن هستید؟ از آنجا که سایبان ساختاری است که زیاد تکان نمی خورد، عوامل طبیعی می توانند روی آن اثر معکوسی داشته باشند. اما خوشبختانه راه های زیادی برای افزایش طول عمر سایبان وجود دارد.

نکاتی برای افزایش طول عمر سایبان:

آن را تمیز نگه دارید:

تجمع خاک و گل روی سایبان طبیعی است زیرا تمام روز بیرون قرار دارد. اما اگر اجازه دهید که این خاک برای مدتی طولانی روی سایبان بماند، در نهایت باعث پارگی پارچه می شود. می توانید از یک شلنگ آب برای تمیز کردن روی سایبان استفاده کنید. اگر یک یا دو بار در ماه این کار را انجام دهید به افزایش طول عمر سایبان کمک زیادی خواهید کرد.

استفاده از مواد شوینده مناسب:

گاهی شلنگ آب نمی تواند کاملا سایبان را تمیز کند و باید آن را با شوینده تمیز کنید. استفاده از هر ماده که دم دست است تنها ممکن است موجب وارد شدن آسیب بیشتر شود. برخی از پارچه ها به شوینده خاصی نیاز دارد. اگر از نوع شوینده مناسب اطمینان ندارید، با شرکت سازنده تماس بگیرید.

نگهداری:

در طول ماه های سرد سال، باید از نحوه صحیح نگهداری سایبان اطمینان حاصل کنید. سیبان را باید در محل خشکی نگهداری کنید که دچار کپک و قارچ نشود. به علاوه مراقب باشید سایبان را در مجاورت شی تیزی قرار ندهید. هر گونه بطری مایعات باید از کنار سایبان دور شود، زیرا ممکن است نشت کند و موجب لکه شدن سایبان گردد.

چارچوب:

از آنجا که پارچه آسیب پذیرتر است، معمولا توجه بیشتری به آن می شود. اما چارچوب سایبان هم اهمیت دارد. هر چند مدت بیشتری طول می کشد تا آسیب ببیند، اما باید آن را به صورت دوره ای بررسی کنید. بروز آسیب های کوچک به چارچوب با پیشرفت سریع همراه است. هر گونه آسیب باید سریعا تعمیر شود تا از وارد شدن هزینه های سنگین پیشگیری شود.

اجتناب از دمای بالا:

در ماه های گرم، آفتاب همیشه به سایبان می تابد و مشکلی از این بابت وجود ندارد. این امر زمانی اهمیت می یابد که سایبان در معرض دمای بسیار بالا قرار می گیرد. کباب کردن غذا زیر سایبان ایده خوبی نیست زیرا ممکن است موجب سوختن پارچه و وارد شدن آسیب به چارچوب سایبان شود. دود آتش می تواند موجب سیاه شدن پارچه شود. بنابراین مجبور خواهید شد که هزینه سنگینی برای تمیز کردن یا تعویض سایبان خود تقبل کنید.

منبع:

carrollawning

پیشینه استفاده از سایبان در جهان

سایبان نوعی پوشش است که عموما از پارچه ساخته شده و برای ایجاد سایه در فضای باز در تابستان و جلوگیری از خیس شدن زیر باران استفاه می شود. این پوشش روی فضای باز، معمولا جلوی پنجره ها، درب و ایوان کشیده می شود. پیشینه استفاده از سایبان به چه روزهایی باز می گردد؟

پیشینه استفاده از سایبان:

امروزه سایبان های زیبایی را در اشکال و رنگ های مختلف جلوی محل کسب بسیاری از مشاغل می بینیم که لوگو و شعار شرکت را روی خود دارند. اما پیشینه استفاده از سایبان به قرن های دور می رسد. تاریخ نشان می دهد که انواعی از سایبان در سوریه و مصر باستان استفاده می شدند. در این زمان از سایبان تقریبا برای هر چیزی استفاده می شد، از خیمه های کوچک تا استادیوم های بزرگ.

گفته می شود که امپراطوری روم باستان مخترع سایبان تاشو بوده است. هر چند که در ابتدا از سایبان تنها برای مقاصد خانگی استفاده می شد، اما در اواسط ۱۸۰۰ از این پوشش برای کسب و کارها نیز استفاده شد. دیگر دیدن آنها جلوی مغازه ها عادی گردید. جذب مشتری با این روش در عین دور ماندن از گرما و باران آسان تر است.

در آن زمان بیشتر سایبان ها از کرباس ساخته می شدند، اما با پیشرفت جامعه و تکنولوژی امروزه سایبان های چشم گیر و با کیفیت در هر جایی دیده می شوند. در دوره انقلاب صنعتی، روش های متنوعی برای تولید سایبان به کار گرفته شد. سایبان های کرباسی ساده با سایبان های ساخته شده از پلی استر، آکریلیک، وینیل، فایبرگلاس و آلومینیوم جایگزین شدند که دوام و مقاومت بیشتری داشتند و به نگهداری کمتری نیاز داشتند.

سایبان تاشو در ۱۹۰۰ رایج گردید. این نوع سایبان راحتی و آسایش بیشتری را برای افراد به همراه داشت. در این نوع سایبان از سیستم چرخ و قرقره ساده استفاده می شود تا در زمان و انرژی صرفه جویی شود.

امروزه دیگر کاربری سایبان ها تک بعدی نیست. از این روش نه تنها برای ایجاد سایه، بلکه به عنوان ابزاری برای نمود هنری و تبلیغ بهره گرفته می شود. گزینه های مختلف طراحی و رنگ باعث بهبود ظاهر نمای ساختمان می شوند.

در خانه های مدرن نیز استفاده از سایبان مزایای زیادی به همراه دارد. کاهش هزینه ها، بهبود نمای خانه، پیشگیری از خراب شدن مبلمان فضای باز، پیشگیری از تخریب چارچوب در و پنجره و استفاده بهینه از فضای باز از مزایای استفاده از سایبان است.

استفاده از سایبان روش فوق العاده ای برای لذت بردن از فضای باز بدون نیاز به نگرانی از گرما و باران است.

منبع:

eclipseawning

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ

سایبان پارکینگ از تنوع زیادی در بازار برخوردار است ولی در انتخاب سایبان پارکینگ باید به یکسری موارد مهم دقت کرد. از جمله این موارد می توان به جنس مواد اولیه ساخته شده سایبان پارکینگ باید دقت خاص نمود. با توجه به اینکه سایبان پارکینگ خیلی در معرض نور آفتاب قرار دارد باید از پارچه های سایبان مقاوم تری استفاده نمود تا از پوسیدگی آن در طول مدت زمان جلوگیری شود.

پوسیدگی سایبان های پارکینگ از مشکلات عمده ای هستند که بعد از چند سال از نصب آن گریبانگیر صاحب آن می شود. شرکت سبک سبک  برای اینکه بتواند از این مورد جلوگیری کند خود را متعهد ساخته است تا از پارچه های مقاوم و یا مواد اولیه مقاوم در ساخت سایبان پارکینگ استفده کند.

برای اینکه بتوانید بهترین سایپان پارگینگ را انتخاب کنید می توانید از مشاورین ما برای انتخاب بهتر استفاده کنید. کافیست با شماره های ذکر شده در سایت تماس بگیرید تا کاتالوگ مربوط به سایبان برای شما ارسال شود. شرکت سبک سبک مفتخر است که بهترین سایبان های پارکینگ را برای شما بسازد.

می توانید نمونه کار های سایبان پارکینگ را در صفحه مربوطه ملاحظه فرمایید.

 

سفارش سایبان دلخواه: ملاحضات مهم

ساخت یک سایبان به شما در استفاده بیشتر از فضای باز و لذت بردن در کنار خانواده کمک می کند. در زمان سفارش سایبان موارد زیر را در نظر داشته باشید:

ملاحضات پیش از سفارش سایبان:

اندازه ها:

فضای باز خود را که از آن مایل به استفاده برای تفریح و دورهمی هستید، اندازه گیری کنید. انجام این کار به شما اطمینان می دهد که سایبان سفارش داده شده کاملا با فضا متناسب خواهد بود. فضایی که انتخاب کرده اید نیز باید از استحکام و مقاومت کافی برای نگه داشتن پایه ها برخوردار باشد.

محیط و تناوب استفاده از فضای باز:

برای سفارش سایبان دلخواه باید محیط اطراف و دفعات استفاده از فضای باز را در نظر بگیرید. اگر مایل به استفاده از فضای باز خود در تمام فصول و تمام شرایط آب و هوایی هستید، باید سایبانی را سفارش دهید که بتواند در برابر تمامی شرایط مقاوم باشد. بدین منظور می توانید از مدل های محصور یا PVC شفاف استفاده کنید. اگر تنها در برخی فصول و برخی روزها می خواهید از فضای باز خود استفاده کنید، شاید مدل های کم هزینه تر برای شما مناسب تر باشد.

هدف:

فضای شما در انتخاب نوع سایبان اهمیت زیادی دارد. سایبان PVC شفاف می تواند مناسب هتل ها و رستوران هایی در بالای برج ها باشد. این نوع سایبان با ارائه چشم انداز بدون نقص، از مهمانان در برابر تمام شرایط آب و هوایی محافظت می کند. مدل های قابل حمل مناسب فضاهای کوچک حیاط خلوت و استخرها است. سایبان های تاشو مناسب مناطقی است که در برخی فصول به آفتاب بیشتری نیاز دارند. باز و بسته کردن این نوع سایبان آسان تر از سایر مدل ها است. سایبان های بادبانی برای مناطق ساحلی و خانه های مدرن مناسب تر است. برای انتخاب بهترین سایبان بر اساس بودجه و نیازهای خود با شرکت سازنده مشورت کنید.

شرکت سازنده:

فروشنده یا شرکتی که برای سفارش سایبان به آن مراجعه کرده اید، باید اطلاعات خوبی درباره محصول خود داشته باشد. فروشنده باید کاملا به نیازها و سلیقه شما گوش دهد، تا بتواند محصول مناسبی را به شما پیشنهاد دهد. اگر فروشنده ای تنها بروشوری را در اختیار شما قرار داد و شما را در انتخاب محصول تنها رها کرد، بهتر است برای سفارش سایبان خود به شرکت دیگری مراجعه کنید. این نشان می دهد که وی اطلاعات کافی از محصولات و خدمات خود ندارد. شرکت سازنده باید اعتبار خوبی در فروش سایبان داشته باشد و برای نصب و خدمات پس از فروش به کمک شما بیاید.

منبع:

completeblinds

ساخت سایبان: نکته های مهم

ساخت سایبان برای استفاده از فضای باز خانه یا ویلا برای در امان ماندن از خورشید در ماه های گرم و در امان ماندن از باد و باران در ماه های سرد ضروری است. در این مطلب با نکاتی در مورد ساخت سایبان آشنا می شویم.

نکاتی در مورد ساخت سایبان:

سایبان های  طرح دار، هزینه بیشتری برای شما در بر دارند؛ اما نسبت به سایبان های تخت خنک تر هستند و نور بیشتری برای شما فراهم می کنند. برای استفاده از نور در عین تامین سایه می توانید از سایبان های چهار خانه با پوشش شیشه مات استفاده کنید. این سایبان البته برای آب و هوای سرد مناسب نیست.

مواد ساخت سایبان را می توان بر اساس آب و هوای محل زندگی خود تعیین کنید. در واقع از مصالح ساخت سایبان می توانید برای دستکاری در میزان دریافت نور و گرمای محیط استفاده کنید. در مناطقی که آب و هوا سرد است، استفاده از ورق های فولادی برای سایبان توصیه می شود. علاوه بر این می توانید سایبان را در نقطه ای از حیاط خلوت خود بسازید که بیشترین نور و گرما را دریافت می کند. برعکس برای نواحی گرم و خشک می توانید از ورق های پلی کربنات برای ساختن سایبان خود بهره بگیرید. قیمت تمام شده بر اساس مصالح و طرح و شکل سایبان متفاوت است.

شیب سایبان نسبت به جنس آن متفاوت است. برخی سایبان های پارچه ای قابلیت تحمل برف و باران را ندارند. بنابراین به مقدار مشخصی شیب برای تخلیه آب نیاز دارند. شیب سایبان را برای تخلیه آب در نظر بگیرید.

محل نصب سایبان را بر اساس مقررات تعیین کنید. ساخت سایبان در بالای پشت بام می تواند تحت عنوان ساخت اضافه قرار گیرد و مشمول جریمه شهرداری گردد. برای تعیین محل سایبان با مسئولان شهرداری محل زندگی خود مشورت کنید و قوانین را بررسی کنید.  

تعداد پست ها و میخ آنها را مشخص کنید. گاهی ممکن است تصمیم بگیرید تعداد پست ها بیشتر باشد اما میخ ها ریزتر باشند. گاهی نیز بسته به سبک خانه ترجیح می دهید محل اتصال کمتری داشته باشید اما از میخ های بزرگ تر و محکم تری استفاده کنید. برای مقاومت سایبان خود شدت باد و آب و هوای محل زندگی خود را نیز در نظر بگیرید. گاهی ممکن است لازم باشد از سایبان تاشو استفاده کنید. انتخاب و گزینه های شما بر هزینه نهایی تاثیر می گذارد. برای بررسی گزینه های ساخت سایبان و بهترین طرح ممکن با متخصص این حوزه مشورت کنید.

منبع:

realestate

درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو:

در پاییز نسبت به ماه های گرم تر سال بیشتر احساس کسل بودن و بی حالی می کنیم. به هر حال، میزان تابش نور در ماه های پاییز کمتر است و سطح انرژی انسان مقداری کاهش می یابد. همه آنچه نیاز دارید دراز کشیدن زیر نور آفتاب، کتاب خواندن، چند تا عود، و یک همنشینی خوب در پاییز است. اما اگر از سایبان ثابت استفاده کرده باشید، شش ماه از سال محیط خارجی خانه شما بی استفاده خواهد بود. درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو هم ممکن است.

لذت بردن از هوای باز زیر سایبان:

خوشبختانه راه های زیادی برای سازگاری با تغییرات آب و هوایی وجود دارد. به نفس کشیدن در هوای باز و لذت بردن از نور خورشید زیر سایبان تراس با یک لیوان چای فکر کنید.

استفاده از سایبان تاشو در حیاط به شما این امکان را می دهد که در روزهای سرد سال نیز بتوانید از نور خورشید لذت ببرید.

درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو:

در طول پاییز باید سعی کنید تا جایی که می توانید اوقات خود را در خارج از خانه صرف کنید. سایبان تاشو می تواند از این نظر به شما کمک کند. سایبان های معمولی به دلیل ثابت بودن مقداری از نور خورشید را از شما دریغ می کنند. با استفاده از سایبان تاشو می توانید هر زمان که مایل بودید از گرمای هوا لذت ببرید. برای درمان افسردگی پاییز با سایبان تاشو می توانید از پارچه های طرح دار و تزئینات استفاده کنید. با استفاده از نورپردازی سایبان می توانید بعد از غروب هم اوقات خوبی در هوای باز داشته باشید. بدین ترتیب می توانید تا آخرین لحظه های تابش نور خورشید از هوای بیرون لذت ببرید.

پاییز صحنه های زیبایی همراه با خود خلق می کند. پر از رنگ و نور است. با خرید یک سایبان مناسب بر اساس نیازهای خود می توانید در تمام طول سال بهترین استفاده را از آن داشته باشید و از محیط خارج از خانه لذت بیشتری ببرید.

منبع:

brustor

انواع پارچه سایبان

انواع پارچه سایبان: انتخاب بهترین گزینه برای شما

تفاوتی ندارد برای حیاط خلوت خود به سایبان نیاز دارید یا می خواهید جلوی مغازه خود را به فضایی برای نشستن مشتری ها اختصاص دهید، یک سایبان مناسب می تواند فضای ایجاد شده را تغییر دهد. با بررسی انواع پارچه سایبان می توانید فضای دلخواه خود را تکمیل کنید.

انواع پارچه سایبان:

پنبه:

پیش از این، پنبه گزینه محبوبی برای پوشش سایبان بود. به طور کلی، این پارچه نسبت به سایر مواد تنفس پذیرتر است و با محیط زیست سازگاری بیشتری دارد. با این حال، این نوع پارچه ضد آب نیست. بنابراین یا باید با مواد مخصوص آن را دائما ضد آب کنید یا با بارش باران به سرعت زیر آن خیس خواهید شد. بنابراین این جنس پارچه بیشتر مناسب مناطق گرم و خشک است.

پارچه سایبان

اکریلیک:

دوام پارچه اکریلیک در بین سایر انواع پارچه سایبان بیشتر است. این پارچه به راحتی دچار رنگ پریدگی نمی شود و فرسوده نمی شود. اگر در آب و هوای بسیار گرم زندگی می کنید یا سایبان شما دائما در معرض مواد شیمیایی قرار دارد، مناسب ترین پارچه برای سایبان برای شما همین است. البته بزرگ ترین عیب این گزینه هزینه بالای آن است. با این حال، فراموش نکنید که هزینه ساخت سایبان همیشه به طراحی و سایز سایبان نیز بستگی دارد.

پلی استر:

پلی استر چیزی بین پنبه و اکریلیک است. این پارچه به اندازه اکریلیک دوام ندارد، اما تا حدی تنفس پذیر است. این نوع پارچه برای سایبان در سال های اخیر محبوب تر شده است.

پلی استر با پوشش وینیل:

پلی استر با پوشش وینیل گزینه خوبی برای زندگی در آب و هوای مرطوب است. این ماده به دلیل پوشش وینیل در برابر کپک، آتش و آب مقاوم است. به علاوه، تا حدی ورود اشعه UV را به خانه و ساختمان محدود می کند. بنابراین می تواند از مبلمان و فرش های شما در برابر نور خورشید محافظت کند. این پارچه به راحتی پاره نمی شود و شفاف تر از اکریلیک است.

پارچه سایبان پارکینگ

پلی استر با پوشش اکریلیک:

پلی استر پوشش داده شده با اکریلیک مزایای مشابهی با سایبان های اکریلیک دارد. این پارچه مقاوم در برابر کشش و پارگی، ضد آب نیز هست. بنابراین گزینه خوبی برای آب و هوای بارانی و گرمسیری است. با این حال، این ماده به اندازه پلی استر با پوشش وینیل در برابر آب یا آتش مقاوم نیست.

بهتر است انتخاب پارچه را به مشاوران تیم ما بسپارید. ما با بررسی بودجه مالی، شرایط آب و هوایی منطقه و طرح مورد نظر شما، بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

منبع:

yellowpages

دلایل نرده کشی باغ و محوطه سازی

نصب نرده یا حصار دور سبزی ها و گل ها جذاب و بسیار کاربردی است. با این کار ضمن ایجاد مرزهای مشخص و محوطه سازی می توانید، از ورود حیوانات مزاحم نیز پیشگیری کنید. در ادامه با دلایل نرده کشی باغ آشنا می شویم.

دلایل نرده کشی باغ:

سنگ هایی که دور محوطه گل یا سبزی کاری شده قرار می دهید، می توانند به زیبایی باغ شما بیافزایند. با استفاده از سنگ های مسطح می توانید یک مسیر پیاده راه کاربردی هم داشته باشید.

حصار کشی دور باغ تنها با استفاده از چوب، فلز یا پی وی سی میسر نمی شود. برای این کار حتی می توانید از گل ها نیز بهره بگیرید. کاشت گل های خاصی دور گل های باغ می تواند محوطه باغ را تعریف و به آن ساختار خاصی ببخشد. از رنگ های تند و تیز استفاده کنید تا آنها را از سایر گل ها مجزا کنید.

هر باغی به هرس و نگهداری نیاز دارد. اغلب باغداران به صورت مرتب باغ خود را چمن زنی می کنند. نصب نرده دور گل ها از هر جنسی که باشد، می تواند مانع از بریده شدن سهوی گل ها توسط چمن زن شود. در نتیجه برای هرس کردن علف های هرز مرز مشخصی خواهید داشت.

اندازه گیری صحیح و دقیق تر در باغ از دیگر دلایل نرده کشی باغ است. مشخص کردن مرز کاشت، در هنگام محاسبه میزان کوددهی، مالچ پاشی و دیگر موادی که باید به باغ خود بیافزایید، به کمک شما می آید. در عین حال، به دلیل وجود مرزهای مشخص می توانید در مورد تعداد دقیق گل ها یا سبزیجات مورد نیاز تصمیم گیری کنید.

باغداری برای برداشت محصول انجام می گیرد. بنابراین باید از محصول خود مراقبت کنید. دور کردن حیوانات به خصوص مرغ ها و گربه ها از دیگر دلایل نرده کشی باغ است. بدین ترتیب محصولات شما از گزند آنها به دور خواهد ماند. برای دور کردن حیواناتی مانند روباه و سگ به نرده ها و حصارهای خاصی نیاز است که در این مورد بهتر است با شرکت سازنده مشورت کنید. نوع حیواناتی را که در اطراف محل زندگی شما زندگی می کنند به آنها اطلاع دهید تا در انتخاب نرده مناسب به شما کمک کنند.

امنیت نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی انسان دارد. در صورتی که در محوطه ای دور از سایر انسان ها زندگی می کنید، ممکن است استفاده از نرده های برقی خاص لازم باشد. پیش از استفاده از این مدل نرده، مقررات شهرداری منطقه خود را بررسی کنید.

منبع:

doityourself

تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب:

احتمالا به دنبال خرید یک سایبان برای باغ یا حیاط خود هستید، اما نمی دانید کدام پارچه برای هدف شما مناسب تر است. باید سایبان ضد آب بخرید یا سایبان مقاوم در برابر آب؟ اصلا تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب در چیست؟ دانستن پاسخ این سوالات اهمیت زیادی دارد. به یاد داشته باشید که خرید یک سایبان مناسب با آب و هوای شما می تواند از هزینه های بیشتر در آینده پیشگیری کند.

تفاوت سایبان ضد آب با سایبان مقاوم در برابر آب:

پارچه سایبان ضد آب:

پارچه های ضد آب به نحوی طراحی شده اند که آب نتواند وارد آن شود. مثال خوبی از این نوع پارچه، پارچه سایبان متورق مانند پارچه اکریلیک است. اگر در محلی زندگی می کنید که میزان بارندگی در آن زیاد است، می توانید از این نوع پارچه برای سایبان خود استفاده کنید.

پارچه مقاوم در برابر آب:

پارچه های مقاوم در برابر آب نوعی از پارچه هستند که می توانند از شما در برابر آب محافظت کنند اما توانایی خود را با گذشت زمان از دست می دهند. بنابراین برای حفظ قابلیت خود باید دائما با مواد مقاوم در برابر آب پوشش داده شوند. معمولا این نوع پارچه سال ها عمر دارد. زمانی که متوجه شدید دیگر پارچه شما قابلیت حفاظت در برابر آب را ندارد، با متخصصان شرکت سایبان سازی تماس بگیرید. با پوشش دهی مجدد پارچه با مواد خاص قابلیت مقاومت آن در برابر آب حفظ می شود.

توجه به آب و هوای محل زندگی:

انتخاب سایبان به نوع آب و هوای محل زندگی شما بستگی دارد. برای انتخاب بهترین گزینه، نیازهای خود را با ما در میان بگذارید. شاید بهتر باشد از سایبان هایی به غیر از پارچه استفاده کنید. سایبان از مواد زیادی از آلومینیوم گرفته تا PVC ساخته می شوند و هر یک بسته به آب و هوا دارای مزایا و معایب خود هستند.

تیم مشاوران ما به دنبال ارائه بهترین خدمات به شما هستند.

منبع:

carrollawning

خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

خنک کردن اتاق های رو به آفتاب به ترکیبی از طراحی و عناصر کاربردی نیاز دارند. عناصری مانند پرده، سایبان، مبلمان رنگ روشن می توانند تاثیر نور خورشید را بر دمای داخلی کاهش دهند و فضای راحتی برای ساکنان خانه فراهم کنند. کاهش انرژی دریافتی در خانه در قبض ماه های بعد خود را نشان می دهد.

روش های خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

پنجره:

یک پنجره استاندارد دو جداره حدودا نیمی از گرمای خورشید را مسدود می کند. این پنجره ها با بهره وری بالا و بدون کاهش نور دریافتی می توانند تا حد زیادی از ورود گرما جلوگیری کنند.

کرکره و پرده:

استفاده از کرکره و پرده روی پنجره می تواند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کند و اتاق را خنک تر کند. کرکره های قابل تنظیم به شما این اجازه را می دهند که میزان ورود نور خورشید را تنظیم کنید. کرکره های رولی نیز همین کارایی را دارند.

سایبان:

سایبان ثابت یا تاشو می توانند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنند، در حالی که می توانید از پنجره نمای خوبی داشته باشید و نور کافی دریافت کنید. بدین ترتیب می توانید برای تبادل هوا پنجره را باز بگذارید و نگرانی برای تابش نور مستقیم خورشید نداشته باشید.

گیاهان:

کاشت درختان و دیگر گیاهان در نزدیکی پنجره باعث ایجاد سایه ای مطلوب و کاهش گرمای مستقیم خورشید می شود. گیاهان پهن برگ و درختان همیشه بهار بهترین گزینه ممکن هستند. گردش هوای خانه نیز خنک تر خواهد بود.

نورپردازی:

در صورتی که اتاق شما نور زیادی دریافت می کند و در بیشتر ساعات روز روشن است، پس نیازی به لامپ هایی با گرمایش بالا نیست. خاموش کردن چراغ ها باعث کاهش نیاز به کارکرد بیش از حد وسایل گرمایشی می شود. بدین ترتیب می توانید اتاق خنک تری داشته باشید و در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید.

پنکه:

پنکه های سقفی با کشیدن هوای خنک به سمت سقف که در آن جا هوای گرم جمع شده است، به بهتر شدن هوای اتاق کمک می کنند.

رطوبت:

هوای مرطوب باعث می شود که اتاق گرم تر به نظر برسد. با کاهش رطوبت هوای اتاق با استفاده از دستگاه رطوبت گیر می توانید دمای اتاق را کاهش دهید. نگهداری از گیاهان در اتاق نیز به کنترل سطح رطوبت کمک می کند. از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش سطح رطوبت می شوند مانند شستشوی لباس ها در خانه و گرفتن دوش های آب گرم طولانی در روزهای گرم سال خودداری کنید.

منبع:

homeguides.sfgate