پیشینه استفاده از سایبان در جهان

سایبان نوعی پوشش است که عموما از پارچه ساخته شده و برای ایجاد سایه در فضای باز در تابستان و جلوگیری از خیس شدن زیر باران استفاه می شود. این پوشش روی فضای باز، معمولا جلوی پنجره ها، درب و ایوان کشیده می شود. پیشینه استفاده از سایبان به چه روزهایی باز می گردد؟

پیشینه استفاده از سایبان:

امروزه سایبان های زیبایی را در اشکال و رنگ های مختلف جلوی محل کسب بسیاری از مشاغل می بینیم که لوگو و شعار شرکت را روی خود دارند. اما پیشینه استفاده از سایبان به قرن های دور می رسد. تاریخ نشان می دهد که انواعی از سایبان در سوریه و مصر باستان استفاده می شدند. در این زمان از سایبان تقریبا برای هر چیزی استفاده می شد، از خیمه های کوچک تا استادیوم های بزرگ.

گفته می شود که امپراطوری روم باستان مخترع سایبان تاشو بوده است. هر چند که در ابتدا از سایبان تنها برای مقاصد خانگی استفاده می شد، اما در اواسط ۱۸۰۰ از این پوشش برای کسب و کارها نیز استفاده شد. دیگر دیدن آنها جلوی مغازه ها عادی گردید. جذب مشتری با این روش در عین دور ماندن از گرما و باران آسان تر است.

در آن زمان بیشتر سایبان ها از کرباس ساخته می شدند، اما با پیشرفت جامعه و تکنولوژی امروزه سایبان های چشم گیر و با کیفیت در هر جایی دیده می شوند. در دوره انقلاب صنعتی، روش های متنوعی برای تولید سایبان به کار گرفته شد. سایبان های کرباسی ساده با سایبان های ساخته شده از پلی استر، آکریلیک، وینیل، فایبرگلاس و آلومینیوم جایگزین شدند که دوام و مقاومت بیشتری داشتند و به نگهداری کمتری نیاز داشتند.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

سایبان تاشو در ۱۹۰۰ رایج گردید. این نوع سایبان راحتی و آسایش بیشتری را برای افراد به همراه داشت. در این نوع سایبان از سیستم چرخ و قرقره ساده استفاده می شود تا در زمان و انرژی صرفه جویی شود.

امروزه دیگر کاربری سایبان ها تک بعدی نیست. از این روش نه تنها برای ایجاد سایه، بلکه به عنوان ابزاری برای نمود هنری و تبلیغ بهره گرفته می شود. گزینه های مختلف طراحی و رنگ باعث بهبود ظاهر نمای ساختمان می شوند.در خانه های مدرن نیز استفاده از سایبان مزایای زیادی به همراه دارد. کاهش هزینه ها، بهبود نمای خانه، پیشگیری از خراب شدن مبلمان فضای باز، پیشگیری از تخریب چارچوب در و پنجره و استفاده بهینه از فضای باز از مزایای استفاده از سایبان است.

استفاده از سایبان روش فوق العاده ای برای لذت بردن از فضای باز بدون نیاز به نگرانی از گرما و باران است.

منبع:

eclipseawning

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *