نکات طراحی سایبان ایوان

نصب سایبان در ایوان به نحو چشم گیری در ظاهر و فضای ایوان و نمای کلی خانه شما تاثیر می گذارد. از آنجا که ایوان فضایی برای استراحت و تفریح است، لازم است که هر کار از دستتان برمی آید برای ایجاد فضای رضایت بخش انجام دهید. شکل، مواد، رنگ و تزئین از نکات طراحی سایبان ایوان هستند که تفاوت زیادی در فضای شما ایجاد می کنند و باید به دقت بررسی شوند.

نکات طراحی سایبان ایوان:

انتخاب نوع سایبان:

زمانی که تصمیم به نصب سایبان روی ایوان خود گرفتید، باید ابتدا بر سر نوع آن تصمیم بگیرید. دو نوع اصلی سایبان عبارتند از:

  • سایبان تاشو
  • سایبان دائمی

اندازه ایوان خود را تعیین کنید و بر آن اساس بر سر نوع سایبان تصمیم گیری کنید. اگر ایوان کوچکی دارید، احتمالا سایبان های جداشدنی مانند چتری و تاشو بهتر هستند.

اگر ایوان بزرگی دارید، می توانید در آن از کوشک یا کلاه فرنگی استفاده کنید. اگر فضا به شما اجازه می دهد می توانید از چند سایبان دائمی مانند سایبان های بادبانی استفاده کنید. با این حال در انتخاب همه چیز باید سبک خانه و رنگ ها را در نظر بگیرید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

انتخاب مواد مناسب:

برای انتخاب مواد ساخت سایبان گزینه های زیادی در اختیار دارید. اگر به دنبال ظاهر روستایی هستید، چوب گزینه خوبی است. اگر به دنبال ظاهری مدرن تر یا صنعتی هستید، می توانید از پوشش فلزی برای سایبان خود استفاده کنید. قاب های آلمینیومی دیگر گزینه ای هستند که می توانید استفاده کنید. اما به یاد داشته باشید که در صورت وزیدن باد قوی سایبان شما ممکن است آسیب ببیند. پوشش های پلاستیکی نیز مزیت های زیادی دارند، از جمله اینکه می توانید آنها را در اشکال مختلف استفاده کنید. بسته به ظاهر خانه و ایوان می توانید از سایبان های پارچه ای در رنگ ها و طرح های مختلف استفاده کنید.

شکل و اندازه:

سایبان های گنبدی شکل گزینه خوبی برای ایوان هستند. می توانید به جای سایبان های صاف سنتی، از خلاقیت خود بهره گیری کنید و یک سایبان گرد و بزرگ روی ایوان خود قرار دهید.یکی از نکات طراحی سایبان ایوان این است که قرار نیست همه سایبان ها مستطیلی باشند. می توانید از یک سایبان تاشو ذوزنقه ای روی ایوان کوچک خود استفاده کنید.

تزئینات:

می توانید یک سایبان ساده با سبک مینیمالیستی برای خانه خود استفاده کنید. یا می توانید آن را تزئین کنید. برای مثال از چراغ های خورشیدی ریز در آن استفاده کنید تا بعدازظهرها بدرخشند. می توانید به سایبان خود گلدان های کوچک گل آویزان کنید. به یاد داشته باشید که هر تزئینی که استفاده می کنید باید با سبک خانه و ایوان شما منطبق باشد.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *