مواد ساخت سایبان: مزایا و معایب انواع مختلف

سایبان های فضای باز در روزهای گرم تابستان برای شما خنکی به همراه دارند. از شما و خانه در برابر باران و باد محافظت می کنند و بهره وری کلی انرژی را افزایش می دهند. از سایبان های سفت و محکم ساده تا مدل های جمع و جور، سایبان در طیف گسترده ای از اشکال، اندازه و مواد ساخته می شود. در حالی که سایبان های سنتی اغلب از چوب، فلز یا پنبه ساخته می شوند، پسرعموهای مدرن آنها اغلب از موادی با دوام بیشتری ساخته میشوند که به تعمیر و نگهداری نسبتا کمی نیاز دارند. در ادامه برخی مواد ساخت سایبان را معرفی می کنیم.

مواد ساخت سایبان:

اکریلیک:

پارچه های مصنوعی اکریلیک و اکریلیک دوام طولانی تری نسبت به سایبان های سنتی دارند. این مواد در برابر محو شدن رنگ و فرسایش آب مقاوم هستند. مشتریان می توانند پارچه های ۱۰۰ درصد اکریلیک، پارچه های پلی استر با پوشش های اکریلیک و مخلوط پلی استر و پنبه را با پوشش اکریلیک انتخاب کنند. سایبان های پلی استر بدون پوشش به دلیل آسیب ناشی از نور خورشید برای خانه ها مناسب نیستند. سایبان های اکریلیک و پلی استر معمولا مات و نسبتا سنگین هستند. این مواد در مناطقی با رطوبت بالا مناسب هستند و در برابر کپک مقاوم هستند اما از نور ماوراء بنفش آسیب می بینند.

وینیل:

پارچه سایبان را می توان با وینیل نیز پوشاند. این ماده کمی سنگین تر از مواد اکریلیک است. آنها همچنین دارای شفافیت بیشتری هستند و انتخاب خوبی برای سایبان های دارای نور پس زمینه و روشن است. با توجه به مجله Fabric Architecture Magazine، پلی استر پوشش داده شده با وینیل انتخاب خوبی برای مناطقی با رطوبت بالا است. پلی استر پوشش داده شده با وینیل، دارای لایه محافظتی نازک، در برابر نور UV و کپک نیز مقاوم است. طیف سبک و رنگ های این مواد بیشتر از پارچه های اکریلیک است.

فلز:

سایبان های فولادی و آلومینیومی در طول دهه های ۱۹۵۰ تا ۱۹۷۰ به شدت رایج بودند. این نوع سایبان میزان نگهداری پایینی نیاز دارند و برای مطابقت با محیط اطراف امکان رنگ کردن آن وجود دارد. با این حال، به دلیل زنگ زدن، سایبان های فولادی به طور منظم نیاز به رنگ آمیزی دارند و سایبان های آلومینیومی راحت دچار فرورفتگی و خمیدگی می شوند.  سایبان های فلزی نسبت به مواد ساخت سایبان که از پارچه تشکیل شده اند به تمیزکاری بیشتری نیاز دارند. امکان حرکت دادن این نوع سایبان وجود ندارد، اما با مقداری لولا می توان آن را کمی بالا و پایین کرد.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

فایبر گلاس:

سایبان فایبر گلاس جایگزین سبک تری برای فولاد یا آلومینیوم است. در بین مواد ساخت سایبان این نوع ماده با رنگ مخلوط می شود بنابراین نیازی به رنگ کردن مجدد آن نیست اما امکان تغییر رنگ آن وجود ندارد. سایبان فایبر گلاس می تواند متخلخل یا کمی شفاف باشد. مدل های شفاف امکان عبور مقداری نور را می دهند. در میان مواد ساخت سایبان این مدل با گذشت زمان می تواند دچار ترک و شکستگی شود و نیاز به تعویض پیدا کند.

منبع

homeguides.sfgate0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *