معایب سایبان تاشو: اشکالات رایج در مدل دستی و برقی

سایبان های تاشو می توانند راحتی زیادی برای افراد فراهم آورند. سایبان تاشو انواع مختلفی دارد که می توانید از آن بین انتخاب کنید و هر مدل مزایا و معایب خود را دارد. در ادامه برخی معایب سایبان تاشو را بررسی می کنیم.

معایب سایبان تاشو:

مسائل مربوط به باد:

بسته به محل سایبان تاشو و سایز آن، باد می تواند مشکل ساز شود. سایبان حتی می تواند با یک باد کوچک نیز دچار مشکل شود. اگر قرار است یک سایبان تاشو نصب کنید، حتما آن را در هنگام وزیدن باد جمع کنید تا پاره نشود.

سنسورهای الکتریکی:

سایبان های تاشوی اتوماتیک دارای سنسور هستند تا زمان جمع شدن سایبان مشخص شود. این سنسورها اغلب خراب می شوند و دائما نیاز به تعویض دارد. اگر از سایبان تاشو اتوماتیک استفاده می کنید باید انتظار داشته باشید که با هر بار خرابی سنسور، به صورت دستی سایبان را باز و بسته کنید. بنابراین یکی از معایب سایبان تاشو نیاز به صرف هزینه بیشتر برای نصب سنسورها و تعمیرات است.  

سایبان پارچه ای:

به خاطر نحوه ساخت سایبان تاشو، لازم است که به راحتی باز و بسته شوند. اغلب سایبان های تاشو از کرباس ساخته شده اند. کرباس بهتر از سایر مواد سایبان را حفظ می کند، اما خالی از عیب هم نیست. با این که تا حدی عایق آب و هوا است اما امکان نشت هم از آن وجود دارد. سایبان های کرباسی که دائما تمیز نشوند مستعد قارچ و کپک هستند. بنابراین یکی از معایب سایبان تاشو بوی بد آن در روزهای تابستان است. در نتیجه ممکن است سلامت افراد حساس را به خطر بیاندازند.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

موتورهای ارزان قیمت:

بسیاری از افرادی سایبانی را می خرند که قیمت مناسبی دارد و همین برای آنها کافی است. مشکل این است که سایبان تاشوی ارزان یعنی موتور ارزان قیمت. موتورهای ارزان قیمت به دلیل ساخته شدن از قطعات ارزان به سرعت خراب می شوند. هر چند بیشتر شرکت ها قطعات موتوری سایبان خود را گارانتی می کنند اما زمان انتظار برای رسیدن کارگران خدماتی می تواند طولانی باشد. سایبان تاشویی که موتورش خراب شده است و باید با دست باز و بسته شود، هدف اولیه نصب خود را از دست داده است.

مسیرهای چسبناک:

البته سایبان های تاشوی دستی نیز بدون اشکال نیستند. لولاها و شیارهای حرکت قرقره ها ممکن است زنگ بزنند. در نتیجه سایبان دیگر به سادگی باز و بسته نخواهد شد. سختی و سفتی حرکت دادن سایبان مانع از کاربرد صحیح آن می شود.منبع:

doityourself

2 پاسخ ها

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] ثابت یا تاشو می توانند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنند، در […]

  2. […] کوچکی دارید، احتمالا سایبان های جداشدنی مانند چتری و تاشو بهتر […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *