محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی

خانه شما پناهگاهی است که در آن می توانید از جهان خارج فرار کنید. اگر همسایه شما در حال شستشوی ماشین خود باشد، در صورتی که شما اصول محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی را رعایت کرده باشید، می توانید به راحتی چایی خود را بخورید و استراحت کنید.

روش های زیادی برای محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی وجود دارد. برخی از آنها عبارتند از اضافه کردن حصار، دیوار، حصار مشبک، یا ردیف از درختان. شرایط ملک، میزان مطلوب حریم خصوصی، قوانین ساختمان سازی منطقه شما و سلیقه شخصی تعیین کننده روش نهایی است.

راه حل ایده آل محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی نصب یک حصار یا دیوار بلند برای پنهان کردن کامل فضای داخلی است. اما قوانین شهری ارتفاع خاصی را برای دیوارها تعیین کرده اند که بیشتر از آن ممکن نیست. هیچ یک از روش های زیر حریم خصوصی شما را به صورت صد در صد حفظ نمی کنند، اما روش های خوبی هستند.

محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی:

زمانی که ایده های محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی را اجرا می کنید، به همسایه های خود نیز فکر کنید. روش انتخابی شما نباید دید آنها را از فضای عمومی اطراف مسدود کند و نمای خانه آنها را تخریب کند.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

کاشت لایه به لایه:

برای پنهان کردن خانه خود از دید اغیار از درختان و بوته ها استفاده کنید. درختان مرتفع می توانند با شاخ و برگ خود دید افراد به پنجره های طبقات را کور کنند و بوته ها و گیاهان کوتاه تر می توانند دید سایرین از قسمت تنه درخت را کور کنند. تراکم پوشش گیاهای علاوه بر زیباسازی محوطه زندگی شما امنیت خاطر خوبی هم برای شما فراهم می کند.

دیوار و حصار:

دیوار و حصارهای پیش ساخته می توانند برای حفط حریم شخصی شما به کار روند. برای انتخاب دیوار خوب، ارتفاع مجاز از نظر شهرداری منطقه خود را بررسی کنید. می توانید برای تطابق بیشتر نما با دیوار، آن را به رنگ دلخواه خود دربیاورید.در حالی که درست کردن دیوار دور خانه بهترین راه برای محوطه سازی برای حفظ حریم شخصی است، اما از نظر معماری گزینه خوبی نیست. برای شکستن ظاهر سخت و خشن آن از کاشت گیاهان در جلو آن استفاده کنید.

دیگر روش شکستن ظاهر خشن دیوار، استفاده از پنجره های فولادی در آن است. می توانید در دیوار سوراخ هایی ایجاد کنید و آن را با نرده های فلزی زیبا تزئین کنید.

کلاه فرنگی:

محوطه هایی مانند ایوان یا حیاط خلوت معمولا کاملا باز هستند. به همین دلیل دید دیگران را به سمت خود جلب می کنند. با ساخت یک کلاه فرنگی در ایوان و تزئین آن با نرده های چوبی می توانید پوشش مناسبی برای خود و خانواده فراهم کنید. با آویزان کردن پرده و کرکره و دیوار سبز به کلاه فرنگی می توانید این امنیت را بیشتر کنید.

فواره بسازید:

حریم خصوصی فقط در مورد دیده شدن نیست. گاهی ممکن است از انظار به دور باشید اما صدای گفتگوی شما به آسانی توسط همسایه ها شنیده شود. در چنین شرایطی ساخت یک فواره علاوه بر زیبا کردن محیط خانه و حذف صدای ماشین ها، از شنیده شدن ناخواسته صدای شما توسط همسایه نیز جلوگیری می کند.

 

 منبع:

thisoldhouse

2 پاسخ ها
  1. امیر
    امیر گفته ها :

    با سلام و وقت بخیر ،پارکینگ بنده دروسط قسمت انتهایی پارکینگ و مابین دو پارکینگ دیگر و عرض کل پارگینگ حدود ۹متر و ۵۰ سانتی مترمیباشد و از انتهای این سه پارکینگ حیاط مشاعی شروع میشود .آیا من میتوانم دور پارکینگ خودم را با دیوار احاطه کنم .

    پاسخ

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] که صحبت از روش های حفظ حریم خصوصی در پنجره پیش می آید، معمولا به استفاده از سگ های […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *