سایبان ضد آب: آسایش در آب و هوای بارانی

سایبان راه خوبی برای در امان ماندن از گرما و نور خورشید است. هر ماده را که برای پوشش سایبان خود انتخاب کنید مطمئنا شما را از نور شدید خورشید محافظت خواهد کرد. اما باران چطور؟ مطمئنا هر ماده ای ضد آب نیست. بنابراین اگر در آب و هوای مرطوب زندگی می کنید پیش از خرید سایبان باید به نوع ماده ای که برای پوشش روی سایبان استفاده می کنید فکر کنید. در غیر این صورت مطمئنا در بیشتر روزهای سال نمی توانید زیر آن از هوای باز فرح بخش استفاده کنید. سایبان ضد آب راه حل خوبی برای آب و هوای بارانی است.

انواع سایبان:

پیش از خرید سایبان باید به نوع کاربری آن دقت کنید. سایبان تنها برا ایجاد سایه نصب نمی شود. برخی سایبان ها مناسب آب و هوای خشک هستند و برخی باید از مقاومت کافی در برابر باد برخوردار باشند. برخی دیگر تنها برای محافظت از شما در برابر رطوبت ساخته شده اند و برخی دیگر برای زینت بخشی هستند.

سایبان ضد آب:

انواع مختلفی از پوشش سایبان وجود دارد که ضد آب هستند. اما هر یک دارای مزایا و معایب خود هستند.

وینیل:

موثرترین ماده برای محافظت در برابر آب وینیل است. وینیل یا PVC اجازه نمی دهد که آب از آن عبور کند. بنابراین می توانید از آن در آب و هوای بارانی استفاده کنید. اما فراموش نکنید که این ماده با معایبی نیز همراه است. یکی از مهم ترین معایب آن جذب گرما است. این ماده نسبت به سایر مواد مانند پارچه گرما را بیشتر به خود جذب می کند و مانع از فرار حرارت در زیر سایبان می شود. بنابراین اگر در روزهای آفتابی بخواهید از سایبان خود استفاده کنید، ممکن است احساس گرما زدگی کنید. برای انتخاب این نوع سایبان باید به تعداد روزهای آفتابی سال در منطقه خود دقت کنید. اگر بیشتر روزهای سال هوا آفتابی است، بهتر است از این ماده برای ساخت سایبان خود استفاده نکنید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

اکریلیک:

برخی از اشکال سایبان های اکریلیک نیز ضد آب هستند. برای انتخاب آنها با شرکت سازنده سایبان مشورت کنید.

آلومینیوم:

اگر به دنبال سایبانی مقاوم با عمر طولانی هستید، آلومینیوم گزینه خوبی برای شماست. آلومینیوم کاملا ضد آب است و به هیچ عنوان زیر آن خیس نمی شوید. مقاومت این ماده در برابر باد نیز مناسب است. بنابراین در آب و هوای بادخیز نیز به شرط داشتن یک چارچوب مقاوم می توانید از آن استفاده کنید. اما همانند وینیل، در زیر نور آفتاب می تواند کمی گرم باشد.منبع:

doityourself

1 پاسخ

رهگیری & پینگ بک ها

  1. […] گیری کنید. انجام این کار به شما اطمینان می دهد که سایبان سفارش داده شده کاملا با فضا متناسب خواهد بود. فضایی که […]

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *