ساخت سایبان: نکته های مهم

ساخت سایبان برای استفاده از فضای باز خانه یا ویلا برای در امان ماندن از خورشید در ماه های گرم و در امان ماندن از باد و باران در ماه های سرد ضروری است. در این مطلب با نکاتی در مورد ساخت سایبان آشنا می شویم.

نکاتی در مورد ساخت سایبان:

سایبان های  طرح دار، هزینه بیشتری برای شما در بر دارند؛ اما نسبت به سایبان های تخت خنک تر هستند و نور بیشتری برای شما فراهم می کنند. برای استفاده از نور در عین تامین سایه می توانید از سایبان های چهار خانه با پوشش شیشه مات استفاده کنید. این سایبان البته برای آب و هوای سرد مناسب نیست.

مواد ساخت سایبان را می توان بر اساس آب و هوای محل زندگی خود تعیین کنید. در واقع از مصالح ساخت سایبان می توانید برای دستکاری در میزان دریافت نور و گرمای محیط استفاده کنید. در مناطقی که آب و هوا سرد است، استفاده از ورق های فولادی برای سایبان توصیه می شود. علاوه بر این می توانید سایبان را در نقطه ای از حیاط خلوت خود بسازید که بیشترین نور و گرما را دریافت می کند. برعکس برای نواحی گرم و خشک می توانید از ورق های پلی کربنات برای ساختن سایبان خود بهره بگیرید. قیمت تمام شده بر اساس مصالح و طرح و شکل سایبان متفاوت است.

شیب سایبان نسبت به جنس آن متفاوت است. برخی سایبان های پارچه ای قابلیت تحمل برف و باران را ندارند. بنابراین به مقدار مشخصی شیب برای تخلیه آب نیاز دارند. شیب سایبان را برای تخلیه آب در نظر بگیرید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

محل نصب سایبان را بر اساس مقررات تعیین کنید. ساخت سایبان در بالای پشت بام می تواند تحت عنوان ساخت اضافه قرار گیرد و مشمول جریمه شهرداری گردد. برای تعیین محل سایبان با مسئولان شهرداری محل زندگی خود مشورت کنید و قوانین را بررسی کنید.  

تعداد پست ها و میخ آنها را مشخص کنید. گاهی ممکن است تصمیم بگیرید تعداد پست ها بیشتر باشد اما میخ ها ریزتر باشند. گاهی نیز بسته به سبک خانه ترجیح می دهید محل اتصال کمتری داشته باشید اما از میخ های بزرگ تر و محکم تری استفاده کنید. برای مقاومت سایبان خود شدت باد و آب و هوای محل زندگی خود را نیز در نظر بگیرید. گاهی ممکن است لازم باشد از سایبان تاشو استفاده کنید. انتخاب و گزینه های شما بر هزینه نهایی تاثیر می گذارد. برای بررسی گزینه های ساخت سایبان و بهترین طرح ممکن با متخصص این حوزه مشورت کنید.منبع:

realestate

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *