خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

خنک کردن اتاق های رو به آفتاب به ترکیبی از طراحی و عناصر کاربردی نیاز دارند. عناصری مانند پرده، سایبان، مبلمان رنگ روشن می توانند تاثیر نور خورشید را بر دمای داخلی کاهش دهند و فضای راحتی برای ساکنان خانه فراهم کنند. کاهش انرژی دریافتی در خانه در قبض ماه های بعد خود را نشان می دهد.

روش های خنک کردن اتاق های رو به آفتاب:

پنجره:

یک پنجره استاندارد دو جداره حدودا نیمی از گرمای خورشید را مسدود می کند. این پنجره ها با بهره وری بالا و بدون کاهش نور دریافتی می توانند تا حد زیادی از ورود گرما جلوگیری کنند.

کرکره و پرده:

استفاده از کرکره و پرده روی پنجره می تواند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کند و اتاق را خنک تر کند. کرکره های قابل تنظیم به شما این اجازه را می دهند که میزان ورود نور خورشید را تنظیم کنید. کرکره های رولی نیز همین کارایی را دارند.

سایبان:

سایبان ثابت یا تاشو می توانند از تابش نور مستقیم خورشید جلوگیری کنند، در حالی که می توانید از پنجره نمای خوبی داشته باشید و نور کافی دریافت کنید. بدین ترتیب می توانید برای تبادل هوا پنجره را باز بگذارید و نگرانی برای تابش نور مستقیم خورشید نداشته باشید.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

گیاهان:

کاشت درختان و دیگر گیاهان در نزدیکی پنجره باعث ایجاد سایه ای مطلوب و کاهش گرمای مستقیم خورشید می شود. گیاهان پهن برگ و درختان همیشه بهار بهترین گزینه ممکن هستند. گردش هوای خانه نیز خنک تر خواهد بود.

نورپردازی:

در صورتی که اتاق شما نور زیادی دریافت می کند و در بیشتر ساعات روز روشن است، پس نیازی به لامپ هایی با گرمایش بالا نیست. خاموش کردن چراغ ها باعث کاهش نیاز به کارکرد بیش از حد وسایل گرمایشی می شود. بدین ترتیب می توانید اتاق خنک تری داشته باشید و در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید.پنکه:

پنکه های سقفی با کشیدن هوای خنک به سمت سقف که در آن جا هوای گرم جمع شده است، به بهتر شدن هوای اتاق کمک می کنند.

رطوبت:

هوای مرطوب باعث می شود که اتاق گرم تر به نظر برسد. با کاهش رطوبت هوای اتاق با استفاده از دستگاه رطوبت گیر می توانید دمای اتاق را کاهش دهید. نگهداری از گیاهان در اتاق نیز به کنترل سطح رطوبت کمک می کند. از انجام فعالیت هایی که باعث افزایش سطح رطوبت می شوند مانند شستشوی لباس ها در خانه و گرفتن دوش های آب گرم طولانی در روزهای گرم سال خودداری کنید.

منبع:

homeguides.sfgate

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *