انواع دروازه های باغ: سبک هایی از سراسر جهان

دروازه های باغ فرصتی ارائه می دهد که باغ شما از همان دید اول تاثیر مثبتی در ذهن بازدیدکنندگان بگذارد. انواع دروازه های باغ شامل طرح های انگلیسی، ایتالیایی، آسیایی و آمریکایی هر یک زیبایی خاصی به باغ شما می دهند.

انواع دروازه های باغ:

دروازه انگلیسی:

بسیاری از خانه های امروزی ظاهری به شکل قلعه ندارند، اما دروازه های انگلیسی با ریشه های خود در قرون وسطی قدرت و شکوه خود را به رخ بینندگان می کشند. به طور معمول، در دو طرف این نوع دروازه ستون های سنگی بلندی قرار دارد. برای تزئین روی ستون از سرهای سنگی یا مجسمه استفاده می شود. حتی در مواردی دو طرف ستون با یک قوس سنگی به هم وصل می شوند و در آن از مجسمه های زینتی استفاده می شود.  

دروازه فلزی:

دروازه های شگفت انگیز فلزی از آهن گداخته شده ساخته شده اند و طرح های بسیار متنوعی دارند. آهن گداخته شده قابلیت تبدیل به هر طرحی را دارد. حتی می توان دروازه خود را سفارشی سازی کنید و حروف فامیل خود را روی آن حک کنید. دروازه های فلزی ظاهری کلاسیک به باغ می دهند. اغلب دو دروازه ساخته می شود که با قلابی در وسط بسته می شود. این نوع دروازه ها به خوبی در دیوارهای سنگی یا آجری نصب می شوند. می توان دروازه ها را از برنج، آلومینیوم و فولاد ساخت و آنها را رنگ کرد یا به شکل طبیعی رها کرد. دروازه های فلزی بادوام و مقاوم هستند اما باید با نمای خانه شما تطابق داشته باشند. در بین انواع دروازه های باغ از این مدل برای نمای ویکتوریایی می توان استفاده کرد.


برای باغچه خود یک نرده پلیمری زیبا نیاز دارید؟


برای آشنایی با گاردن گارد، محصول جدید سبک سبک، اینجا کلیک کنید.

دروازه های مسقف:

یکی از زیر مجموعه های انواع دروازه های باغ مدل مسقف آن است که از قرون وسطی ریشه گرفته است. این دروازه با سقف شیب دار و چوبی بیشتر برای کلیساها استفاده می شد اما امروزه در هر جایی از آن می توان استفاده کرد.دروازه ایتالیایی:

این مدل اغلب با فرفورژه و در طرح های پیچیده ساخته می شود. معمولا تزئینات ایجاد شده با فلزها بسیار زیبا و کلاسیک است.

دروازه آمریکایی:

در میان انواع دروازه های باغ این سبک به شدت تحت تاثیر سبک های انگلیسی است اما رویکرد ساده تری دارد. این دروازه ها معمولا مقیاس و اندازه کوچکی دارند و بیشتر در تیرک های ساده چوبی سفید خلاصه می شوند.

دروازه چوبی:

این مدل با ظاهر طبیعی و البته به همان اندازه کاربردی خود، فرصت های زیادی در اختیار طراحان قرار می دهد. از این مدل برای تامین حریم خصوصی بیشتر و همچنین رشد گیاهان رونده استفاده کرد. دروازه های چوبی را می توان به هر رنگ یا طرحی درآورد. البته این سبک دروازه به تعمیر و نگهداری نیاز دارد. اما به طور کلی هزینه آن از دروازه های فلزی کمتر است.

دروازه های شرقی:

این مدل بیشتر از چوب بامبو و در طرح های بسیار ساده ساخته می شود. چوب بامبو علاوه بر زیبایی، ارزان و بادوام است و وزن کمی دارد. دروازه های بامبو از شبکه های ساده یا پانل های طرح دار متنوع هستند. از این سبک می توان در باغ هایی به سبک چینی یا ژاپنی استفاده کرد.

منبع:

doityourself

0 پاسخ ها

یک جواب دهید

پیشنهاد, مشکل یا سوالی دارید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *